Sırrı Süreyya Önder polisi tartakladı
By ORHAN AKGÜN On 10 Eki, 2015 At 07:25 PM | Categorized As Uncategorized | With 0 Comments

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, patlama sonrası inceleme yapmak üzere geldiği olay yerinde polis ile birbirine girdi.sirri_sureyya_onder_polisi_tartakladi_1444505199_605
Ankara Tren Gar’ı önünde meydana gelenpatlamada sonrası olay yerine gelen HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile polis arasından tartışma yaşandı. Polis, Önder ile birlikte patlamanın meydana geldiği alana girmek isteyen kalabalığa izin vermek istemedi.
SIRRI SÜREYYA: LAN ÇEKİL
Bunun üzerine yaşanan gerginlik sonrası HDP’li Önder, önünde bulunan polis müdürünü iterek ‘Lan çekil’ diye bağırdı. Önder ile birlikte hareket eden kalabalık da polise tepki gösterdi. Sonrasında polis, Sırrı Süreyya Önder ve beraberindekileri alana aldı.
POLİS MÜDÜRÜ BAĞIRDI: HER ŞEYİ BEN Mİ YAPACAĞIM
Olay yerinde inceleme yapan Önder, daha sonra etrafta toplanan kalabalığa sağduyu çağrısı yaparken çevrede bulunan bir vatandaş Önder’e tepki göstererek bağırdı. Sakinleştirilmeye çalışılan kişi çevredekiler tarafından uzaklaştırıldı. Olaylar esnasından çevik kuvvette görevli bir polis müdürünün de sinirlerine hakim olamayıp çevresindekilere ‘Her şeyi ben mi yapacağım’ diyerek bağırdığı görüldü.
ORTALIK KARIŞTI
Öte yandan olay yerinde vatandaşların ihbarı üzerine polis tarafından alınan iki kişiye vatandaşlar kimlik kontrolü yapılmasını istedi. Polis, kimlik kontrolü yapmayınca sinirlenen bir kişi sivil giyimli kişilere saldırarak tokat attı. Yaşanan kısa gerginlik sonrası polis, kim oldukları bilinmeyen sivil giyimli kişileri olay yerinden uzaklaştırdı.
1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Ayrıca gerginliklerin yaşandığı sırada polise mukavemette bulunan bir kişide gözaltına alındı. Olay yerinde gözaltına alınan kişinin yapılan üst aramasında kelebek tabir edilen bir bıçak bulundu.

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


%d blogcu bunu beğendi: