Mucize… O acıya Bakara suresini okuyarak dayandı
By ORHAN AKGÜN On 17 Eki, 2015 At 06:35 PM | Categorized As Uncategorized | With 0 Comments

Suriye’de rejim tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan bir çocuk, anestezi yokluğundan ötürü acısını Bakara suresinin ilk ayetlerini okuyarak hafiflettiği görüntüler sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor.

Sosyal medyada yayınlanan bir video, Suriye’de Esed rejim güçlerinin uzun zamandır kuşatması altında tuttuğu ilaç ve gıda girişine izin vermediği Şam Cobar kentinde yaşanılanları tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor.
Neredeyse her hafta birilerinin açlık yada tıbbi malzeme eksikliğinden öldüğü Şam kırsalına bağlı Cobar’da içler acısı görüntüler gelmeye devam ediyor.
Suriye’de Rus ve İranlı militanların desteğiyle sivillere yönelik hergün yeni bir katliama imza atan Esed

mucize_o_aciya_bakara_suresini_okuyarak_dayandi

mucize_o_aciya_bakara_suresini_okuyarak_dayandi

güçlerince, yine buna benzer bir saldırıda yaralanan Suriyeli çocuğun görüntüleri yürek parçaladı.

Rejim ve Şii Hizbullah militanlarınca ambargo altında tutulan başkent Şam’ın kırsalında bulunan Cobar’da sivil halka yönelik hava bombardımanı,açlık veya tıbbı malzeme eksikliği can almaya devam ediyor.
Yine buna benzer bir hava saldırısında yaralanan bir çocuk, bölgede anestesi ilacı olmadığından tedavi süresince acısını dindirmek için Kur’an-ı Kerim okuduğu görüntüler sosyal medyada adeta tıklanma rekoru kırdı.

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


%d blogcu bunu beğendi: