Rize Turizm İçin Büyük bir Potansiyele Sahiptir
By ORHAN AKGÜN On 15 Şub, 2018 At 04:19 PM | Categorized As ANASAYFA, foto galeri, yaşam, yerel haberler | With 0 Comments

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

anzer-yaylası2

anzer-yaylası2

Turizmin farklı kültürleri, yaşamları ve sınırları birleştiren ve

ayder-yaylasi-

ayder-yaylasi-

zenginleştiren en önemli güç olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız yayımladığı mesajında şunları dile getirdi:

Dağlar

Dağlar

“Dünya çapında sürekli gelişen, ilerleyen ve başlıca gelir kaynağı olan turizm, ülkelerin, şehirlerin gelişmesinde ve ekonomilerinin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır. Aynı zamanda turizm, toplumların birbirlerini tanımaları, sevmeleri ve dünya barışı için önemli bir yoldur.

27 Eylül Dünya Turizm Günü, kuşkusuz bütün turizmcilerin ve turizm sektörünün daha da değer kazanıp kutlandığı bir gündür. Dünya turizminin en önemli ülkelerinden biri olan Türkiye’nin incisi Rize, sahip olduğu değerlerin etkin tanıtımı ile turizm sektöründe hak ettiği yeri mutlaka alacaktır.

Rize; tarihi, kültürü, arkeolojik değerleri, endemik özellikleri ve doğal güzellikleriyle iç ve dış turizm için büyük bir potansiyele sahiptir. Rize’de turizm; yatırımları ve iş hacmini geliştiren, gelir yaratan döviz sağlayan, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen, önemli toplumsal ve insancıl fonksiyonların gerçekleştirilmesini kolaylaştıran bir nitelik kazanarak gelişmektedir.

rize

zire

Turizm, sağlayacağı ekonomik faydanın yanı sıra, Rize’yi daha saygın bir duruma getirerek yerel ve küresel toplumun gelişimine büyük katkılar sağlayacaktır. Önce ülkemizde, sonra dünyada turizm aracılığıyla barışın sağlanmasında önemli roller üstlenmeyi temenni ediyor, Dünya Turizm Gününü kutluyorum.”
Kasap, Rize; Tarihi, kültürü,Arkeolojik değerleri,Doğal güzellikleriyle İç ve dış Turizm İçin Büyük bir Potansiyele Sahiptir
Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 27 Eylül Dünya Turizm Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Turizmin farklı kültürleri, yaşamları ve sınırları birleştiren ve zenginleştiren en önemli güç olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız yayımladığı mesajında şunları dile getirdi:

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


%d blogcu bunu beğendi: