Kılıçdaroğlu: İstediğinizi yapmaya hazırız
By ORHAN AKGÜN On 10 Eki, 2015 At 04:54 PM | Categorized As Uncategorized | With 0 Comments

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’daki patlama ile ilgili açıklamada bulundu.
kilicdaroglu_istediginizi_yapmaya_haziriz_1444471756_9277CHP’den yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Emek Barış Demokrasi Mitingi’ne yönelik bombalı saldırı nedeniyle İstanbul’daki tüm programlarını iptal ederek Ankara’ya dönecek.
HDP’den yapılan açıklamada da Demirtaş ve Yüksekdağ’ın tüm programlarını iptal ederek Ankara’ya doğru yola çıktıkları bildirildi.
“Hepimizin terörü lanetlemesi lazım”

İstanbul’da katılacağı programları Ankara’daki patlama nedeniyle iptal eden Kılıçdaroğlu, Kadıköy’de gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Türkiye’nin böyle bir tabloyu hak etmediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Yazık günah bu ülkeye. Defalarca söyledim, yine söylüyorum. Hepimizin, siyasi görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, hepimizin terörü ortak lanetlemesi lazım” dedi.
Türkiye’nin hak etmediği bir tabloyu, Türkiye’ye zorla dayatmaya hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Biz bütün inancımız ve kararlılığımızla teröre lanet okuyacağız. Teröre karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Türkiye’nin, hele hele Avrupa Birliği’nin üyesi olmak isteyen bir Türkiye’nin acıya ve kana bulaştırılması bizim hak etmediğimiz bir tablodur. Üzgünüm, üzüntülüyüm” diye konuştu.
“Terörü bitirme konusunda bütün gücümüzle hazırız”

Kemal Kılıçdaroğlu, terörü bitirme noktasında her türlü iş birliğine hazır olduklarının altını çizerek, “Kim bizden ne istiyorsa emin olun açık çek veriyorum. ‘Terörü bitirmek için şunu yapalım’. Hay hay biz bunu yapmaya hazırız. Özellikle yönetim mevkinde olanlara açık çağrıda bulunuyorum. Terörü bitirmek mi istiyorsun, bitirin kardeşim. Bizden bir şey mi istiyorsun, biz onu yapmaya hazırız. Bütün gücümüzle hazırız. Ne istiyorsanız yapmaya hazırız. Analar ağlamasın” şeklinde konuştu.
“Bu bir sivil katliamdır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Ankara’da meydana gelen patlamaya ilişkin, “Bu olayın arkasındaki karanlık odakların temel hedefinin Türkiye’nin huzuruna ve barışına yönelik olduğu açıktır. Bu bir sivil katliamdır” değerlendirmesinde bulundu.

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


%d blogcu bunu beğendi: